Doplnková Tlač

Naša spoločnosť ponúka aj rôzne druhy doplnkovej tlače, ktorá sa využíva v hárkovej tlači a pri potlačovaní rôznych predmetov.
Ak chcete dať vyniknúť svojim pozvánkam, použite razbu alebo slepotlač. Slepotlač sa často používa aj pri výrobe vizitiek.

Tampoprint

Tampoprintom sa potláčajú reklamné predmety. Tlačí sa buď logotyp alebo krátky text na malé predmety ako perá, zapaľovače, kľúčenky, mobily a pod.


Razba

Razba je technológia prenosu daného motívu na podkladový materiál pomocou štočku (raznice) za pôsobenia tepla a tlaku cez fóliu. Farba razby je daná farebnou škálou používaných fólií. Fólie pre razbu možno rozdeliť do troch kategórií: pigmentové, metalické (aj strieborná a zlatá) a holografické.


Slepotlač

Špeciálnou formou razby je slepotlač, kde sa razba aplikuje bez fólie - iba vytlačením motívu do materiálu. Prevádza sa tlačovou formou bez farby alebo raziacou formou spravidla do kvalitného grafického papiera. Slepotlač dodáva tlačovinám ďalší rozmer.


Termotlač

Termotlač je konečná úprava tlače, pri ktorej sa do miest, kde je čerstvo natlačená farba nanesie plastový granulát, ktorý sa následne zapečie. Termotlač dodá Vašim tlačovinám luxusný vzhľad a 3D efekt. Pri termotlači je možné použiť tiež granulát s farebnými a lesklými glitrami. Termotlačou možno upraviť vizitky, svadobné i promočné oznámenia, novoročenky aj iné tlačoviny.


Výsek

Výsek patrí medzi obľúbené konečné úpravy tlačovín. Je k nemu potrebné vyrobiť výsekovú formu – planžetu. Zvolený tvar sa vysekáva tlakom a nemožno tak docieliť prílišnú detailnosť. Tvarový výsek dáva tlačovinám konečnú podobu.


Sieťotlač

Pomocou sieťotlače sa dajú potláčať takmer všetky materiály ako sú plasty, guma, rôzne kovy, plexisklo, sklo, keramika, drevo, koža, koženka, papier a rôzne typy samolepiek.

Samotný princíp sieťotlače je veľmi jednoduchý. Na potláčaný predmet sa farba pretláča cez jemné kovové alebo nylonové sito, v ktorom sú pomocou šablóny požadovanej grafiky priepustné iba tie oká cez ktoré ma prechádzať farba. Takáto šablóna sa vytvára zväčša chemickou cestou, na sito sa nanesie fotocitlivý materiál, prekryje sa šablónou a osvieti sa. Časti sita, ktoré boli osvietene stvrdnú a zabraňujú priechodu farby. Časti prekryté šablónou sa vypláchnu a ostávajú priepustné. Cez takto pripravenú šablónu sa farby pretláčajú pomocou gumovej stierky. Veľkosť oka na site určuje rozlíšenie výslednej tlače, pomocou viacerých sít sa dá vyskladať aj plnofarebný rastrovaný obraz.


Nažehlovanie na Textil

Aplikácia na textil sa vykonáva vyrezaním motívu zo špeciálnej fólie na rezacom plotri, ktorý sa následne pod vysokou teplotou a určitým tlakom nažehlí na textil. Výhodou tejto aplikácie je rýchlosť a použitie pri menšom počte textilov. Nažehľovanie sa vykonáva špeciálnymi nažehľovacími lismi, ktorých pracovná plocha je rovnomerne vyhriata na požadovanú teplotu a súčasne je schopná vyvinúť potrebný tlak. Nažehľovacie plochy sú buď rovné, alebo vpadnuté (pre nažehľovanie napr. na čiapky).


KONTAKT

Adler print s.r.o.
Chránená dielňa

Veterná 417
900 45 Miloslavov

E: info(at)adlerprint.sk

→ KONTAKTUJ

Katalóg

Stiahnite si najnovší katalóg

→ stiahnuť

TOP