Dopravné prostriedky

Laminácie na dopravné prostriedky sú veľmi flexibilné, väčšinou liate priehľadné filmy určené na ochranu veľkoplošných tlačí aplikovaných na dopravné prostriedky, a to i do veľmi zložitých, konkávne nebo konvexne zaoblených miest. V kombinácii s tým správnym tlačovým materiálom získavate veľmi trvanlivý sendvič samolepiacich fólií.


Fotolaminácia

Do skupiny fotolaminácie patria materiály určené predovšetkým na povrchové zušľachtenie interiérových tlačí, fotografií, prezentácií, fotoobrazov. Mnoho z týchto materiálov ponúkajú aj pridanú hodnotu pre exteriérové tlače, či už z dôvodu vylepšeného lepidla alebo iba zo svojej materiálovej podstaty.


Podlahová grafika

Podlahové laminácie sú špeciálne ochranné samolepiace filmy so štruktúrou, ktorá znižuje riziko pošmyknutia, ak na ne človek vkročí. Tieto štruktúrované laminácie sú tiež veľmi obľúbené ako ochrana grafických panelov na prezentačných stenách PopUp alebo ako krycie fólie pri výrobe podložiek pre počítačové myši. Štruktúrované laminácie mnohonásobne predlžujú životnosť grafiky a dajú sa rozdeliť do troch základných skupín:
Polypropylénové laminácie a niektoré PVC laminácie - najnižšia cena aj životnosť. Polyester - nižšia až stredná životnosť, nepružné. PVC - stredná cena aj životnosť, veľmi slušná pružnosť. Polykarbonát - najvyššia cena aj životnosť.


Štruktúrovaná laminácia

Až štruktúrovaná laminácia dodá vašej veľkoplošnej digitálnej tlače tie správne grády. Ľubovoľne vytlačenej grafike môžete jedným priechodom laminátora pridať štruktúru dreva, brúseného kovu a alebo karbónového vlákna. Všetko je možné, najmä vo svete štruktúrovaných laminácií. Ponúkame niekoľko reliéfnych laminácií, imitujúcich štruktúru dreva, kovu a iných materiálov.


Tekutá laminácia

Tekuté laminácie, (ochranné laky) sú špeciálne tekutiny, ktoré po správnom nanesení na potlačený substrát zaistí jeho mechanickú ochranu a spomalí proces blednutia farieb. Tieto laky sa dajú aplikovať ručne, aj strojom. V našej ponuke nájdete predovšetkým výrobky americkej spoločnosti Clear Star.


Laminácia monomerická

Monomerické laminácie sú najobyčajnejšie a najlacnejšie priehľadné samolepiace filmy, ktoré sa používajú ako ochrana tlače pred mechanickým poškodením, prípadne mechanickým poškodením a UV žiarením zapríčiňujúcim blednutie farieb.

Laminácia polymerická

Polymerické laminácie obsahujú radu trvanlivých ochranných fólií, z ktorých všetky majú UV filter a životnosť v exteriéri 4 až 5 rokov.

Obojstranné lepiace fólie

Obojstranne lepiaca fólia je určená na kašírovanie tlačí na pevné materiály. V ponuke nájdete základné typy určené na bežné kašírovanie, ale aj fólie určené na aplikáciu tlačí obrazom na sklo alebo plexisklo.

Ostatné laminácie

V tejto skupine materiálov nájdete materiály, ktoré je ťažké zaradiť do niektorej z našich základných skupín, a alebo by boli zaradené viackrát v niekoľkých skupinách.

KONTAKT

Adler print s.r.o.
Chránená dielňa

Veterná 417
900 45 Miloslavov

E: info(at)adlerprint.sk

→ KONTAKTUJ

Katalóg

Stiahnite si najnovší katalóg

→ stiahnuť

TOP